top of page

Навички майбутнього: які компетенції та вміння потрібні у найближчі роки

Березень 25, 2024

ID86aycv5cj_portada-articulo-2.webp

Технологічні зміни, застосування штучного інтелекту і геоекономічні тенденції докорінно й незворотньо трансформують ринки праці. У звіті Всесвітнього економічного форуму (WEF) про майбутнє робочих місць за 2023 рік зазначено, що до 2027 року 43% робочих завдань будуть автоматизовані, 6 із 10 співробітників мають пройти навчання вже до цього часу, а 44% їхніх головних умінь можуть стати менш затребуваними в найближчі п’ять років.


Топ-10 навичок 2023 року

В 2023 році когнітивні навички очолювали список найбільш затребуваних вмінь для працівників. Більшість компаній вважали аналітичне мислення найбільш важливою якістю, і його показник становив 9,1% від усіх позицій, про які повідомляли компанії.

Творче мислення стояло на другому місці, попереду навичок самоефективності — стійкості й гнучкості, мотивації та самоусвідомленості. До п’ятірки входили також допитливість і
навчання протягом усього життя як здатність працівників адаптуватися до нестабільного ринку робочих місць.













 


 

«Зараз існує фокус і зацікавленість в людях з аналітичним мисленням, людях з креативністю», — сказала Саадія Західі, керуючий директор Всесвітнього економічного форуму, в інтерв’ю для подкасту «Радіо Давос» щодо Future of Jobs Report 2023. «Але також стає дуже важливим мати лідерські здібності та соціальний вплив, а ще —  здатність працювати з іншими людьми. Риси,
які роблять нас людьми, дозволяють нам спілкуватися один
з одним і створювати інноваційні, творчі продукти на робочому місці».

 

 

Майбутні навички — значення зростає
 

У списку навичок, значення яких зростатиме найближчими роками, на перше місце виходить креативне мислення, аналітичне — на другому. Зріст попиту на ці дві навички прогнозується неймовірний — на 73 та 72% відповідно. Аналітики обґрунтовують такі припущення тим, що міркування та прийняття рішень наразі є найменш автоматизованими робочими завданнями, і на них припадає лише 26% автоматизації завдань.
 













 

 


Технологічна грамотність є третьою основною навичкою, яка швидко розвивається, а допитливість та освіта впродовж всього життя піднімається на четверту сходинку. Є навички, які втрачають своє значення для бізнесу, в тому числі стійкість і точність. Базові дисципліни, такі як читання, писемність, знання математики тощо теж стають менш цінними в майбутніх умовах.
Тому стає зрозумілим, чому 82% компаній мають в планах витрачати значні кошти у навчальні програми, тренінги та курси для своїх робітників у найближчому майбутньому.  

 

 

LinkedIn: найбільш затребувані вміння 2024
 

Платформа LinkedIn випустила свій періодичний звіт по компетенціях, які є найбільш затребуваними роботодавцями на сучасному ринку праці. Результати сформовані на підставі наявних вакансій, переваг під час найму та активності учасників у мережі. Аналітичні дані свідчать, що компаніям в найближчий час потрібні спеціалісти, які мають здатність очолити команду й керувати нею в умовах, коли зовнішнє середовище змінюється стрімко. Тому такі компетенції як менеджерські вміння, комунікативність та лідерські якості допоможуть стати професіоналом, без якого компанії не обійтися.

«Я вважаю, що ми перебуваємо на початку світу праці, який є більш гуманним, ніж раніше, – говорить генеральний директор LinkedIn Райан Росланскі, — що дає нам шанс виконувати більш повноцінну роботу, і робити це легше та ефективніше з командою ".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Отже, 10 найбільш затребуваних вмінь 2024 за даними LinkedIn:
 

  • Комунікації

  • Обслуговування клієнтів

  • Лідерство

  • Проєктний менеджмент

  • Менеджмент

  • Аналітика

  • Командна робота

  • Продажі

  • Вирішення проблем

  • Дослідження
     

 

Фахівці LinkedIn радять працювати над підсиленням навичок в цих напрямках і приділити увагу відповідному навчанню. На їх думку, світ, який постійно змінюється завдяки штучному інтелекту, потребує людей більш вдумливих, більш допитливих та адаптивних, ніж будь-коли раніше. «Адаптивність — це найкращий спосіб мати силу прямо зараз, — каже віце-президент LinkedIn Анеш Раман. — В основі управління змінами лежить нарощування м’язів адаптації». В таких умовах головним стає безперервне самовдосконалення: треба визначити, які навички та знання будуть найбільш затребуваними роботодавцями, та приділяти увагу їх опануванню та розвитку. 

 

 

Використані джерела: 
Всесвітній економічний форум, LinkedIn

12-1.png
12-2.png
12-3.png

Пропонуємо вам покращити ваші навички на курсах Академії ProResult: “Результативний категорійний менеджмент 2.0”, “Комерційний директор 2.0”, “Трансформація лідера” , “Основи роботи в е-commerce 2.0”. Якщо вас зацікавила будь-яка з наших програм, будь ласка, залиште заявку, і ми з вами зв’яжемося. Будемо раді бачити вас серед наших студентів!

З повагою,
Академія практичних знань ProResult

bottom of page